Poznajmy się

Skoro mamy wspólnie przeżyć jedną z najważniejszych chwil w Twoich życiu, jaką jest poród, a wcześniej się do niego przygotować, powinniśmy się poznać. Pozwól w takim razie, że się przedstawię.

Tak jak Ty, jestem matką i choć świetnie czuję się w tej roli, chcę być w niej coraz lepsza. Motywację do działania dają mi spotkania z kobietami takimi jak Ty, które mają świadomość, jak dużym wyzwaniem i jednocześnie darem są ciąża i poród.

Oprócz tego, że jako kobieta i matka dobrze rozumiem Twoje potrzeby i emocje, jestem również doulą z wiedzą i doświadczeniem na temat porodu, ciąży i opieki nad noworodkiem i niemowlakiem. Obszar moich usług obejmuje Toruń, Bydgoszcz i okolice.

Odbyłam szkolenie DONA dla doul, które prowadziła trenerka Debra Pascali-Bonaro. Posługuję się technikami niefarmakologicznego uśmierzania bólu podczas porodu i wykonuję łagodzący masaż Rebozo. Należę do Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Organizuję w toruńskie spotkania dla kobiet w ciąży „Pozytywnie o porodzie”, które mają na celu spojrzenie na poród z jak najlepszej strony i pozbycie się lęku przedporodowego.

Rokrocznie organizuję „Krąg opowieści porodowych”, podczas których kobiety opowiadają swoje historie porodowe. Uczestniczę w szkoleniach i konferencjach o tematyce okołoporodowej, m.in. w konferencjach stowarzyszeniowych, Konferecjach Bliskości, szkoleniach organizowanych przez fundację Rodzić po Ludzku. Kocham to, co robię.

Dlaczego możesz mi zaufać

Doświadczenie

Oficjalny certyfikat od Stowarzyszenia Doula w Polsce uzyskałam w 2014 r. Od tego czasu towarzyszę matkom przy porodach i wspieram je w czasie ciąży i połogu. Dzięki temu wiem, jak rozmawiać z rodzącą kobietą, podnieść ją na duchu i dać siłę do urodzenia ukochanego dziecka.

Pasja

Narodziny to moment magiczny, który nieprzypadkowo nazywany jest cudem. Każdy jest niepowtarzalny i niesie w sobie ogromny ładunek emocji. Bardzo cieszy mnie myśl, że mogę pomóc również Tobie oraz innym kobietom w ciąży, które szukają wsparcia. Nie ma dla nie lepszej nagrody niż widok szczęśliwej matki trzymającej na rękach swoje maleństwo.

Wiedza

Ciąża i poród to na tyle fascynujące, a jednocześnie złożone i wielowymiarowe zjawiska, że ich poznanie zarówno teoretyczne, jak i praktycznie właściwie nigdy się nie kończy. Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego cały czas się doszkalam, edukuję i poszerzam swoją wiedzę, żeby móc zapewnić Ci jeszcze lepsze wsparcie.